Inwestowanie w nieruchomości to także forma oszczędzania

Inwestowanie w nieruchomości to także forma oszczędzania

 

Rozpoczynając inwestowanie w nieruchomości wcale nie potrzebujemy ogromnego kapitału. Z pomocą przyjdą nam kredyty hipoteczne, wciąż dość tanie na naszym rynku. Daje nam to możliwość dokonania długoterminowej lokaty o charakterze inwestycyjnym. W ciągu ostatnich 10 lat wartość nieruchomości wzrastała szybciej niż inflacja, dodatkowo nieruchomość może przynosić zyski z najmu nawet jeżeli częściową ją użytkujemy i dają możliwość ulg podatkowych.

Zaoszczędzić możemy na dwa różne sposoby, kupując dom lub mieszkanie na własne potrzeby i spłacając go regularnie, staniemy się właścicielami po ustalonym okresie czasu. Nasz zysk polega w tym przypadku głównie na zainwestowaniu pieniędzy w naszą własność zamiast oddawania ich odnajmującemu lokal w którym mieszkamy. Dodatkową korzyścią może być wynajęcie części domu lub mieszkania.

Drugi sposób to zakup nieruchomości i wynajęcie jej w całości, obowiązek spłaty kredytu będzie spoczywał na użytkowniku a po spłaceniu pożyczki staniemy się pełnoprawnymi właścicielami.

Kredyty hipoteczne znajdują się obecnie w ofercie prawie każdego banku. Wysokość takiego kredytu zależy od naszej zdolności finansowej, określanej różnie przez poszczególne banki. Sprowadza się do sumy jaką jesteśmy zdolni wpłacić co miesiąc jako spłatę raty pożyczki. Badanie zdolności przez bank ma miejsce po złożeniu wniosku, związanego z konkretną nieruchomością, którą pragniemy kupić.

Najłatwiej dostać kredyt na długi okres, im większe są nasze miesięczne dochody tym lepiej, najkorzystniej oceniana jest umowa o pracę na czas nieokreślony jako najbardziej stabilna forma zatrudnienia ale szansę na kredyt mają także osoby zatrudnione na umowę zlecenie, prowadzące działalność gospodarczą itp.

Z pewnością lepiej posiadać jakiś wkład własny na początek, ale i bez niego możemy się starać o kredyt (zabezpieczenie stanowi nieruchomość). Bank sprawdza także posiadane oszczędności, inne kredyty, limity kredytowe na kartach, koszty utrzymania nieruchomości w porównaniu do dochodów, liczbę członków rodziny.

Nieruchomości nie należy kupować impulsywnie, warto najpierw jakiś czas przeglądać oferty, zorientować się w cenach na dany terenie (w dzielnicy), a przed złożeniem oferty postarać o ekspertyzy. Naruszone fundamenty, remont dachu, źle położone instalacje mogą bardzo podnieść wszystkie koszty.


Warning: Undefined variable $categories_list in /usr/home/webrange5/domains/deweloperia.com.pl/public_html/wp-content/themes/home105/single.php on line 53 Tagi: , , , , , ,

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *